שליכט צבעוני

 

היום בעידן בו אנו חיים, שבו ענף הבנייה הולך, מתפתח ומשתכלל. הקדמה הטכנולוגית מביאה עמה התפתחויות בתחום חומרי הבנייה. וכיום ניתן למצוא סוגים שונים של חומרי שליכט ויש סוגים שונים של עבודות שליכט. יש חומר שמטרתו לצפות קיר חיצוני והוא מגן מפני רטיבות או סדקים ויש חומר שמטרתו לצפות קיר פנימי ומטרתו להעניק לקיר מראה דקורטיבי. ככל שהבית ישן יותר, עם השנים ועם נזקי מזג האוויר יש צורך בחידוש. שליכט צבעוני יכול לתת את המענה הטוב ביותר במינימום זמן והשקעה כספית.

היתרונות של שליכט צבעוני:

שליכט צבעוני הוא בעצם טיח דקורטיבי שמטרתו חיפוי קירות חוץ ופנים והוא יכול להגיע בשלל צבעים ומרקמים. הוא צבע שמספק שכבת הגנה לקיר, עמיד בקרני UV ואוטם סדקים קיימים.  הוא מעורבב עם גבס או חול וצבע. יתרון משמעותי שלו, זה שהוא מגיע כבר בצבע הרצוי שנבחר ולכן לארון זמן אין קילופים וסדקים בצבע.

החומר נדבק אל הקיר ומעניק מראה מיוחד ויוקרתי לאורך זמן. הוא נוח לעבודה אך צריך לדעת כיצד לעבוד איתו. כיוון שלמקצועיות בביצוע ישנה חשיבות עליונה על מנת שהעבודה תבוצע בצורה הנכונה, היסודית והמקצועית ביותר ותחזיק מעמד לאורך שנים. החומר עצמו מורכב מגרגירים קטנים ולכן רק בעל ניסיון בתחום צביעת דירה ידע למרוח אותו בצורה אחידה, כך שהתוצאה תהיה בעלת מרקם יפה ונעים לעין. דבר נוסף שיש לשים עליו דגש, הוא הצורך בעבודה רציפה על מנת לקבל תוצאה מיטבית ולכן חשוב לבחור בעל מקצוע מיומן וזריז שיעניק לקיר מראה מרשים ויוקרתי.

המלצות לביצוע העבודה:

שליכט צבעוני מומלץ לביצוע בשטחים גדולים וניתן לקבלו בשלוש טקסטורות: עדין, בינוני וגס לפי בחירת הלקוח. בציפוי קיר חיצוני בדרך כלל נשתמש בטקסטורה גסה והמחוספסת, בציפוי קיר פנימי ישנה העדפה למקרם עדין יותר. הוא מומלץ באקלים הישראלי בגלל עמידותו לטמפרטורות גבוהות וגם לטמפרטורות נמוכות. חשוב לבצע את העבודה בצורה יבשה, כלומר, כשאין צפי לגשם כיוון שהרטבה שלו במהלך הביצוע עלולה לגרום לו נזק.

עבודת השליכט מומלצת לביצוע על ידי איש מקצוע בתחום עבודות צבע לכך על מנת שיוכל להתאים את סוג הרצוי לכל מבנה, ועל מנת לקבל את התוצאה הטובה והמרהיבה ביותר.